Na zajištění návštěvy papeže Františka na Slovensku půjde dalších 2,2 milionu eur. Tento návrh schválila vláda ve středu na svém on-line zasedání. Informovala o tom TASR. (Foto: Flickr)

Jak uvedla vláda v návrhu, nezbytné výdaje se ukázaly na základě jednání se subjekty organizačně podílejícími se na návštěvě hlavy katolické církve.

Tím vznikly nepředvídané dodatečné nebo vyvolané výdaje na organizační či technické a administrativní zabezpečení návštěvy. Vládní kabinet schválil ještě v srpnu na tento účel více než 5,4 milionu eur.

Papež navštíví Slovensko v termínu od 12. do 15. září. Připomeňme, že hlavní hygienik sousední země Ján Mikas připomíná nutnost dodržování protipandemických opatření během akcí v rámci návštěvy papeže Františka na Slovensku. Mikas připravil důkladná doporučení pro organizátory i účastníky.

Zdůraznil potřebu kontrolovat dodržování opatření, mít správně nasazenou roušku či respirátor, dodržovat odstupy a mít u sebe dezinfekční prostředek. Organizátorům akcí hlavní hygienik doporučuje zajistit důslednou a nepřetržitou kontrolu dodržování opatření. Na to je podle něj třeba vyčlenit dostatek personálu. Připomněl, že roušky či respirátor se musí nosit i v exteriéru, a to i během akce.