Na letišti Dallas Love Field právě probíhá testování robotických asistenčních zařízení, která mají pomoci zajistit, aby lidé na letišti dodržovali pravidla – konkrétně to, zda mají či nemají na sobě masku, což je pravidlo, které je stále povinné na všech letištích v USA. (Foto: Youtube)

Roboti, nazvaní Security Control Observation Towers (což rozhodně není žádná dystopie), jsou umístěni u výdeje zavazadel a bezpečnostních kontrol, napsal minulý týden časopis Fortune. Dokážou rozpoznat, zda má cestující na obličeji masku, nebo ne.

Pokud masku nemáte, připravte se na „slovní varování“, které se podle Fortune „může stupňovat, pokud nedojde k nápravě přestupku“. Rozhodně to není scéna z filmu Idiocracy, že?

Love Field je jedním ze dvou letišť, která testují kiosky, jež jsou vysoké 7 stop. Letiště si mohou pro své kiosky stanovit individuální pravidla, uvádí se ve zprávě. Love Field zatím neurčil, zda se stanou trvalými zařízeními, i když bychom se vsadili, že je to spíše pravděpodobné než ne.

V dalších dystopických texaských zprávách se uvádí, že v Six Flags Over Texas před několika měsíci debutoval také robotický bezpečnostní strážce s názvem ROAMEO (Rugged Observation Assistance Mobile Electronic Officer).

Tento robot má rovněž za úkol prosazovat masky a také si všímat, kdy se lidé pohybují ve vyhrazených prostorách.

Tyto bezpečnostní věže už slyšíme: „Vaše děti mají hlad. Carl’s Jr. věří, že žádné dítě by nemělo mít hlad. Jste neschopná matka. Vaše děti budou svěřeny do péče společnosti Carl’s Jr.“

Zdroj: fortune.com