V Indii se muž vrátil domů týden poté, co jeho rodina obdržela z nemocnice tělo zemřelého, a po jeho kremaci. Informuje o tom NDTV. 75letý muž byl hospitalizován s kladným testem na koronavirus. (Foto: ilustrační)

Za několik dní dostala rodina zprávu o jeho smrti. Tělo zemřelého bylo uchováno v souladu s pravidly pro zamezení šíření koronaviru, obličej muže byl ukázán rodině na dálku, což jim zřejmě zabránilo, aby si ho dobře prohlédli.

Příbuzní vyprávěli, že se konala kremace, a chystali pak speciální obřad, když jim zavolali z nemocnice a řekli, že se muž uzdravil a hodlají ho propusit domů.

„Jsme šokováni a překvapeni. Přivezli jsme ho domů. Nevíme, čí kremace se konala,“ řekl syn domnělého nebožtíka.

Když se pokusil zjistit, čí kremace se konala, ukázalo se, že jde o jiného staršího pacienta s koronavirem, se kterým si spletli jeho otce.

Předtím jsme již psali o jiném neobvyklém případu, k němuž došlo v Keni, kde muž přišel k sobě v márnici během příprav k balzamování.

Peter Keegan doma ztratil vědomí, rodina ho dopravila do nemocnice, za několik hodin příbuzným údajně sdělili, že zemřel již po cestě.

Podle slov správce nemocnice však příbuzní sami považovali pacienta za mrtvého. Lékaři žádali, aby jim poskytli čas na vyšetření, ale příbuzní je obvinili z toho, že pracují pomalu, a sami dopravili muže do márnice.

Zaměstnanci márnice sdělili, že si všimli pohybu muže, když ho připravovali k balzamování.

Pak ho odvezli do nemocničního pokoje a za několik dní má být propuštěn.

Peter řekl, že byl šokován, když se dozvěděl, že byl prohlášen za mrtvého, a dokonce ho dali do márnice.

Zdroj:  ndtv.com