Podnikatel Elon Musk v úterý uvedl, že lidi napojené na ventilátory nezabíjel ani tak virus COVID-19, jako spíše sekundární bakteriální infekce, které způsobily smrtelnou formu zápalu plic. (Foto: Flickr / ilustrační)

Musk to uvedl v rozsáhlé diskusi v podcastu Joea Rogana 31. října, v níž připomněl klíčový bod, který poprvé zazněl v bombastické studii, jež zjistila, že sekundární bakteriální infekce plic byly klíčovou příčinou úmrtí lidí s diagnózou COVID-19, kteří byli napojeni na dýchací přístroje.

„80 procent lidí, které napojili na dýchací přístroje, zemřelo,“ řekl Rogan, přičemž pravděpodobně narážel na údaje, které citoval Dr. Joseph Mercola a které ukazují, že 76,4 procenta pacientů s COVID-19 ve věku 18 až 65 let v New Yorku, kteří byli napojeni na dýchací přístroje, zemřelo. Mezi těmi, kterým bylo více než 65 let, byla úmrtnost 97,2 procenta.

Pan Musk uvedl, že hovořil s několika lékaři o tom, jakých chyb se během první vlny COVID-19 dopustili.

„Řekli: ‚Dali jsme příliš mnoho lidí na intubované ventilátory,'“ řekl Musk. „To je ve skutečnosti to, co poškozuje plíce, ne COVID,“ pokračoval. „Je to léčba. Léčba je horší než nemoc.“

Pan Musk sice studii (publikovanou koncem dubna 2023 v časopise Journal of Clinical Investigation) výslovně necitoval, ale její autoři zjistili, že bakteriální plicní infekce mohly u pacientů, kteří vyžadovali mechanickou ventilaci, dokonce převýšit počet úmrtí na COVID-19.

Zdroj: theepochtimes.com