Elon Musk v pondělí prohlásil, že představenstvo Twitteru nebude za svou funkci odměňováno, pokud společnost získá. (Foto: Flickr)

„Plat představenstva bude v případě úspěchu mé nabídky 0 dolarů, takže ušetřím ~3 miliony dolarů ročně,“ uvedl Musk na Twitteru.

Není jasné, kdo by byl jmenován do správní rady Twitteru vlastněného Muskem. V současné době Twitter vynakládá na odměny členům představenstva v hotovosti a ve formě akcií přibližně 2,9 milionu dolarů, jak vyplývá z hlášení pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Vedoucí pracovníci nedostávají za svá místa žádné další odměny, takže v této částce nejsou zahrnuty platby pro generálního ředitele Paraga Agrawala a bývalého šéfa Jacka Dorseyho.

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX byl na roztrhání, aby získal Twitter. Poté, co Musk nashromáždil více než 9 % akcií, nabídl Twitteru koupi v rámci transakce v hodnotě přibližně 43 miliard dolarů. Twitter v reakci na to přijal časově omezený plán práv akcionářů, často označovaný jako „jedovatá pilulka“, ve snaze odrazit potenciální nepřátelské převzetí. Musk také možná zvažuje potenciální nabídku akcionářům Twitteru, aby převzali kontrolu nad společností.

Tento otevřený manažer tvrdí, že Twitter je třeba „transformovat“ na soukromou společnost, aby se mohl stát fórem pro svobodu projevu. Uvedl také, že zájmy členů správní rady Twitteru „jednoduše nejsou v souladu se zájmy akcionářů“ a že správní rada „nevlastní téměř žádné akcie“ společnosti.

Zdroj: cnbc.com