Ruská armáda ve středu pohrozila úderem na ukrajinská velitelská centra v hlavním městě Kyjevě, pokud budou ukrajinské jednotky pokračovat v útocích na ruské území. (Foto: Flickr / ilustrační)

‚Jsme svědky pokusů ukrajinských jednotek provádět sabotáže a zasáhnout ruské území,‘ uvedlo ruské ministerstvo obrany v prohlášení. ‚Pokud budou takové případy pokračovat, ruské ozbrojené síly udeří na rozhodovací centra, včetně Kyjeva.‘

Výhrůžka nejvyššímu ukrajinskému velení – včetně prezidenta Volodymyra Zelenského – přišla poté, co ruské regionální úřady prohlásily, že ve středu byla slyšet střelba poblíž ruské vesnice v západním regionu, který hraničí s Ukrajinou.

Nebylo bezprostředně jasné, co se stalo, protože úřady v Kurské oblasti poskytly protichůdné výpovědi a smazaly dřívější prohlášení, podle něhož bylo ostřelováno hraniční kontrolní stanoviště.

‚Před hodinou byla slyšet střelba na přilehlém území u obce Gordejevka,‘ uvedl Koreněvský okres v novém prohlášení na svém kanálu Telegram. ‚Na naší straně nedošlo k žádným obětem ani škodám.‘

Ruská hrozba přišla také v době, kdy prezidenti Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska přijeli vlakem do Kyjeva, aby se setkali se Zelenským, přičemž na fotografiích je vidět, jak se těchto pět mužů společně setkalo v hlavním městě.

Zdroj: dailymail.co.uk