Francouzská televizní stanice CNEWS včera ze svého programu odstranila pravidelné komentáře novináře a spisovatele Érika Zemmoura, který dříve nevyloučil, že bude kandidovat v příštích prezidentských volbách. (Foto: Twitter/Eric Zemmour)

Toto rozhodnutí bylo přijato na základě doporučení ze strany Francouzské rady pro audiovizuální vysílání (CSA).

Nehledě na to, že politický komentátor a novinář Érik Zemmour zatím oficiálně nepotvrdil svůj záměr kandidovat v prezidentských volbách, které mají proběhnout ve Francii až příští rok, minulý týden Francouzská rada pro audiovizuální vysílání uvedla, že všechny televizní stanice musí omezit čas pro vystoupení Zemmoura s tím, aby nedostával větší mediální prostor ve srovnání s dalšími kandidáty.

V souvislosti s tímto nařízením se televizní stanice CNEWS rozhodla zrušit výstupy Zemmoura, který je proslulý svými konzervativními názory a kritikou migrační politiky francouzské vlády. Zemmour totiž dlouhodobě kritizuje imigraci z islámských zemí, což podle něj ohrožuje francouzskou národní a kulturní identitu a zvyšuje teroristickou hrozbu.

Samotný spisovatel a možný prezidentský kandidát v budoucích volbách Érik Zemmour označil tento krok za smrt veřejné diskuze a poznamenal, že je v zájmech členů současné francouzské elity.

„Mocní si to přáli, CSA tohle udělala. CSA nás přinutila zastavit náš pořad. Tady odpočívá veřejná diskuze,“ okomentoval vývoj událostí francouzský spisovatel.

Je nutno poznamenat, že svou nespokojenost vyjádřila i samotná televizní stanice CNEWS, která netajila své politování nad nařízením ze strany CSA, které přinutilo stanici zrušit pravidelné výstupy Zemmoura.