Dva Američané zemřeli na Fidži během dovolené. S takovou zprávou přichází Daily Mail. Podle slov jejich příbuzných a přátel byli oba naprosto zdraví a cítili se skvěle. (Foto: Family Handout)

Manželé David a Michelle Paul z texaského Fort Worthu dorazili na ostrov 20. května. Den před odjezdem domů si oba stěžovali na indispozici a Michelle brzy zemřela. David musel být transportován do nemocnice v Austrálii, ale nestihlo se to a zemřel.

Příčina smrti je dosud stále neznámá. Fidžijské úřady vyšetřují, co se stalo. Je možné, že manželský pár zasáhl zvláště nebezpečný virus.

Jejich těla budou převezena do USA až po provedení všech nezbytných vyšetření. Po Davidu a Michelle zůstal dvouletý syn.

Experti na cestování zařazují Fidži mezi země, které jsou nebezpečné pro turistiku. Tento ostrov představuje zejména riziko z pohledu nákazy horečky dengue, která může vést ke smrtelným následkům. Přenáší se komáry, ale zdrojem infekce je nemocný člověk, opice a netopýři. Nemoc je také známá jako horečka lámající kosti, poněvadž může způsobit lidem takovou bolest, že jim připadá, jako by se jim lámaly kosti.

Cestovatelé, kteří už měli za sebou zájezd do této vzdálené země, upozorňují na důležitost očkování.

Další preventivní krok je nepít vodu z kohoutku, mýt ovoce a zeleninu, jíst v ověřených místech.

Za největší nebezpečí na ostrovech jsou považovány různé druhy hmyzu a plazi. Je tam zejména hodně mořských ježků, navíc jsou také jedovatí. Takže se vyplatí vzít speciální boty do vody.

Dalším problémem na Fidži je lidská veš, jejíž kousnutí svědí do bodu nemožnosti. Nejčastěji je lze chytnout v hostelech a podobných ubytovacích zařízeních.

Fidži leží v oblasti tropického vlhkého podnebí na jižní polokouli. Patří k nejrozvinutějším státům Oceánie. V podstatě je to 322 ostrovů vulkanického nebo korálového původu.

Turistika je jedním z odvětví, které značně přispívá ekonomickému rozvoj země.

Zdroj:  dailymail.co.uk