Minimálně 70 civilistů bylo zraněno a zemřelo v důsledku leteckých útoků mezinárodní koalice v čele s USA na uprchlický tábor v syrské vesnici Baguz na jihovýchodě země, informuje o tom televizní vysílání Sýrie s odkazem na místní zdroje. (Foto: Wikimedia)

V pondělí syrská média psala o smrti 20 civilistů ve vesnici Baguz, kteří padli v důsledku leteckých útoků koalice.

„Minimálně 70 civilistů bylo zraněno a zemřelo na následky nového leteckého útoku mezinárodní koalice na tábor občanů ve vesnici Baguz v provincii Dajr az-Zaur," uvádí televizní stanice Syria TV s odkazem na místní zdroje.

Televizní stanice Ikhbariya zase uvádí, že mnozí z civilistů uhořeli zaživa ve svých automobilech, když se snažili utéct před teroristy.

Minulou sobotu arabsko-kurdské jednotky SDF informovaly o začátku operace na vyčištění podle nich poslední vesnice v Sýrii, která je kontrolovaná radikály teroristické skupiny Islámský stát. Operace v Baguze ležícím na jihovýchodě Sýrie v provincii Dajr az-Zaur začala v noci na sobotu. Oficiální mluvčí SDF Mustafa Bali na Twitteru upřesnil, že Baguz je poslední syrská vesnice pod kontrolou IS.

Arabsko-kurdské jednotky SDF už několik měsíců s leteckou podporou mezinárodní koalice v čele s USA vedou bojové akce proti zbytkům teroristické skupiny IS*. Média opakovaně informovala o smrti civilistů, kteří padli v důsledku leteckých útoků koalice.

Zdroj: snews.com