Matka Alexeje Navalného Ljudmila Navalnaja se prostřednictvím sociálních sítí obrátila na jeho manželku a zakázala jí zneužívat jméno jejího syna pro politické účely. (Foto: X)

Autentičnost videa ještě nebyla zcela potvrzena. Lidé ovšem v komentářích píší, že tato výzva pohřbila politickou kariéru Julije Navalné v Rusku.

„Drahá Julio Borisovno Abrosimová (dívčí jméno manželky Navalného, pozn.), nyní se chci obrátit na vás. Naposledy jste viděla mého syna v únoru 2022. Nemáte zákaz vstupu do Ruska, nebylo proti vám zahájeno ani jedno trestní řízení, ale nikdy jste ho za dva roky nepřišla navštívit. Ve skutečnosti od jara 2021 jakoby nejste vdaná za mého syna, veřejně se objevujete ve společnosti jiných mužů.

Byla jste to vy, kdo ho donutil přijet do Ruska, když se právě probral z kómatu a špatně dokázal vyhodnotit situaci. Přinutila jste ho, aby byl veškerý Alexejův majetek převeden na vás. Dokonce jste vydědila vlastního syna, a proto s vámi nebude mluvit. Poštvala jste svou dceru proti svému synovi.

Bylo pro mě zvláštní vidět vás s úsměvem, pár hodin po Alexejově smrti, mluvit jeho jménem v Mnichově. Jak si přivlastňujete jeho hlas po jeho smrti? Kvůli slušnosti jste si ani nedala pauzu, nepředstírala jste truchlení. Běžela jste prodat jeho smrt. Jste odporný a nízký člověk. Pohrdám vámi a zakazuji vám zneužívat jména mého syna, mého dítěte,“ uvedla Navalného maminka.

Zdroj: vasevec.cz