V kauze vraždy novináře Jana Kuciaka Specializovaný trestní soud v Pezinku zprostil viny obžalovaného Mariana Kočnera i Alenu Zsuzsovú. (Foto: Wikimedia)

Podnikatel Marian Kočner, který si měl objednat vraždu novináře Jana Kuciaka, vyvázl jen se symbolickým peněžitým trestem za nedovolené ozbrojování. Osvobozena byla i jeho „volavka“ Alena Zsuzsová. Tomáš Szabó je vinen z účasti na vraždě Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové.

Szabó si odsedí trest ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy. Poškození dostanou finanční kompenzaci za újmu. Josefu Kuciakovi a jeho manželce přisoudil soud každému po 70 tisíc eur.

Alena Zsuzsová nebyla obviněna v jiné trestní věci. Měla by se proto dostat hned na svobodu. Očekává se, že poškození se vůči rozsudku odvolají.

„Soud odkazuje poškozeného Josefa Kuciaka, Janu Kuciakovu a Zlatici Kušnírovou s jejich nárokem na náhradu škody vůči Marianu Kočnerovi a Aleně Zsuzsové k občanskému řízení,“ uzavírá soudkyně Růžena Sabová.

Na průběh soudu reaguje i premiér Igor Matovič: „Vypadá to, že prozatím evidentní strůjci vraždy chtějí spravedlnosti vyklouznout ze spárů… Věřme, že spravedlnost si je oba najde.“