Projekt plynovodu Nord Stream 2 kritizují ti, kdo prosazuje zájmy Spojených států, nikoli Evropy. Říká pro Sputnik poslanec Německého spolkového sněmu Anton Frizen. (Foto: Wikimedia)

„Nord Stream 2 je krokem k energetické bezpečnosti Evropy. Rusko je svědomitý a kvalitní dodavatel levného plynu, což není možné říct o USA, jejichž LNG je drahý a škodlivý pro životní prostředí,” uvedl poslanec. 

Tím politik zareagoval na dřívější slova člena britského parlamentu Daniela Kawczynskeho, který v dřívějším rozhovoru pro Daily Express obvinil Berlín ze zrady Evropy svou spoluprací s Ruskem ohledně plynovodu Nord Stream 2.

Již bývalý americký velvyslanec v Německu Richard Grenell také přednedávnem uváděl, že americký Kongres může rychle uplatnit proti projektu nové sankce, aby potrubí nebylo v provozu. Detaily však neprozradil, ale jednou z možností je pokutování společností, které budou plynovod udržovat.  

Ze své strany šéf energetického výboru Bundestagu Klaus Ernst varoval před možnými odvetnými cly na americký plyn, pokud bude Washington pokračovat v nátlaku na Nord Sream 2. 

Zdroj:  express.co.uk