Drony, které využívají militanti k útoku na ruské objekty v Sýrii, nejsou po domácku vyrobené. (Foto: BBC)

Specialisté hovoří o tom, že je využívána západní technologie. Moskva považuje za nezbytné vypracovat právní a technologická opatření k boji proti tomu, aby teroristé používali bezpilotní zařízení, sdělil náměstek ministra zahraničních věcí Oleg Syromolotov.

Syromolotov vystoupil na druhé mezinárodní konferenci s názvem Boj proti nezákonnému dodávání zbraní v kontextu boji proti mezinárodnímu terorismu.

Poznamenal tam, že ministerstvo zahraničí vážně projednává problém, který se týká toho, že teroristé používají drony, které se dokonce využívají proti úředním osobám. Problém má celosvětový rozměr.

„Pravidelně zaznamenáváme masivní používání dané techniky pro organizaci útoků na ruské základny v Sýrii. Drony zároveň nejsou vyrobeny po domácku. Experti se domnívají, že…využívají zkušeností západních specialistů v dané oblasti,“ sdělil.

Náměstek dále zdůraznil, že Moskva považuje za „nezbytné navázat v této věci spolupráci se všemi partnery na protiteroristické cestě a vypracovat protiopatření jak mezinárodně-právního charakteru, tak i technologického“.