Na ruské Soči se přihnal hurikán, voda v místních řekách se vyšplhala na kritickou úroveň. Zaplaveny jsou ulice, silnice a obytné domy, popadaly stromy. (Foto: Twitter)
Na území Soči se kvůli přívalovým dešťům zvedly hladiny řek Macesta, Khosta, Kudepsta, Horta.
Místní obyvatelé a turisté varují před rizikem záplav a vylití řek z břehů, žádají o přípravu dokumentů a věcí pro případ evakuace.
Také kvůli silnému lijáku, vichřici a špatné viditelnosti čtyři lety odmítly přistát a vydaly se na záložní letiště v Krasnodaru a Anapě.
Kvůli silnému dešti navíc zaplavily technické prostory ve sklepě a v přízemí jediné nemocnice v okrese Khosta.
Nyní se situace v Soči, zaplavené silnými lijáky, obecně stabilizovala, počasí se zlepšuje, od zítřka bude město „v plném pořádku“, řekl starosta města Alexej Kopajgorodskyj.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.