Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov usadil novináře CNN, který se ptal na otázku ohledně Venezuely, informuje o tom Rossijskaja gazeta.

Novinář se ministra zeptal, jestli má Rusko nějaké možnosti na zastavení možné intervence USA do Venezuely, pokud se Washington k takovému kroku rozhodne.

„Někteří vás označují za fake news, ale teď pokládáte fake otázku,“ řekl ministr. Tím Lavrov připomněl tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa, ve kterých prezident televizní stanici obviňuje ze šíření nevěrohodných informací.

Ruský ministr připomněl, že pro Moskvu jsou kategoricky nepřijatelné bojové akce, které porušují mezinárodní právo, ať probíhají kdekoliv.

Lavrov zdůraznil, že použití síly může být schváleno pouze Radou bezpečnosti OSN, nebo může být síla použita v reakci na agresi, která ale ve Venezuele není pozorována.

Dříve vláda Venezuely rozhodla o zablokování internetového vysílání CNN en espanol.

Zástupci národní komise pro telekomunikaci jihoamerické strany poznamenali, že obsah vysílání CNN představuje přímý útok na mír a demokratickou stabilitu venezuelského národa.

Zdroj:  cnnespanol.com