NATO začíná velmi nebezpečnou hru rozšiřování svých operačních aktivit ve dvou dalších oblastech – ve vesmíru a v kybernetickém prostoru, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí v demisi Sergej Lavrov. (Foto: Wikimedia)

„NATO zahajuje velmi nebezpečnou hru rozšiřování svých operačních aktivit ve dvou dalších oblastech – ve vesmíru a v kybernetickém prostoru,“ prohlásil Lavrov na valné hromadě Ruské rady pro zahraniční záležitosti.

„Již jsme mnohokrát hovořili o tom, že tato linie je do značné míry odůvodněna pokusem o zavedení do každodenního života ve světě konceptu světového řádu založeného na pravidlech, který by měl nahradit mezinárodní právní architekturu vytvořenou po druhé světové válce, v jejímž středu je Organizace spojených národů,“ zdůraznil.

Lavrov také okomentoval politiku Spojených států v oblasti jaderných zbraní. Podle jeho názoru se USA pohybují směrem ke zvyšování napětí v oblasti strategické stability.

Připomněl, že Moskva koncem roku 2019 zaslala Washingtonu své návrhy na prodloužení START III.

„Dosud jsme nedostali odpověď, ale mezitím vidíme pohyb (USA) v opačném směru, směrem ke zvyšování napětí v oblasti strategické stability ve sféře jaderných zbraní,“ uvedl Lavrov na valné hromadě Ruské rady pro zahraniční záležitosti.