Ukrajinský bloger Svjatoslav Stěpkin prohlásil, že Donbas je potřeba zalít napalmem a následně osít řepkou, protože tam žijí „nepotřební“ lidé. Video z jeho vystoupení na festivalu blogerů Dněprovskij post je umístěno na YouTubu na kanálu PolitNavigator News.

„Když říkáme, že chceme vrátit Donbas — my chceme vrátit území, nebo lidi? Odpovězte si sami. Vy jste ty lidi viděli? Lidé ze Záporožské atomové elektrárny přijeli, udělali tam elektrické vedení v obci při frontě. Kolik lidí jim za to poděkovalo? Ani jeden. Kolik lidí jich potom začalo mít rádo? Ani jeden," řekl Stěpkin.

Když hovořil o „kvalitě obyvatel" na východě země, tak bloger prohlásil, že „marginalizace Donbasu" nezačala v 90. letech, ale ve 30. letech „na pozadí depopulace Ukrajiny". Po těchto slovech v sále začali tleskat.

„Potřebujeme pochopit: potřebujeme lidi, nebo to území?" zopakoval otázku bloger. „Kdyby bylo po mém, tak bych tam všechno polil napalmem, aby tam za pět let rostla řepka," řekl Stěpkin za potlesku auditoria.

„Území a obyvatelstvo, to není jedno a to samé. Jestliže je území dobré, ale obyvatelstvo ne, tak je volba jasná," napsal později na svém blogu. „Spal hektar napalmem a za rok tam zase budou lidé. Tentokrát ale jiní," dodal.