Lékařka v Mexiku, která dostala vakcínu Pfizer, byla přijata na jednotku intenzivní péče se záchvaty, potížemi s dýcháním a možným zánětem mozku, informovalo tamní ministerstvo zdravotnictví. (Foto: RuVesna)

Lékařka v Mexiku, která dostala vakcínu Pfizer, byla přijata na jednotku intenzivní péče se záchvaty, potížemi s dýcháním a možným zánětem mozku, informovalo tamní ministerstvo zdravotnictví.

"Dvaatřicetiletá lékařka, která dostala vakcínu proti COVID-19 od společnosti Pfizer, byla hospitalizována na jednotce intenzivní péče poté, co se do půl hodiny po očkování objevili vyrážky, křeče, svalová slabost a potíže s dýcháním," uvádí se ve stanovisku.

Důvody těchto reakcí v současnosti zkoumají. Předběžná diagnóza je encefalomyelitida (zánět v míše nebo mozku). Stav pacienta je stabilizovaný, dostává léky na snížení aktivity zánětlivých procesů.

Ministerstvo dodalo, že lékařka měla v minulosti alergické reakce a uvedl, že z dosavadních klinických studií neexistují důkazy o tom, že by po aplikaci vakcíny došlo u někoho k zánětu mozku.

Zdroj:  rna.sureuters.com