Vůdce KLDR Kim Čong-un na schůzce s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem prohlásil, že jaderné zbraně ztratí smysl v případě oficiálního ukončení války s USA. Na tiskové konferenci o tom informoval mluvčí jihokorejského prezidenta Jun Jon Čchan.

„Budeme-li mít častější schůzky se zástupci USA, dosáhneme-li důvěry a dohody o nedotknutelnosti a o ukončení války, nač bychom potřebovali jaderné zbraně a žili ve svízelné situaci?" citoval mluvčí prohlášení Kim Čong-una.

Mluvčí jihokorejského prezidenta sdělil, jak vůdce KLDR zdůraznil, že „nehledě na to, že vždy vystupoval proti USA, lidé pochopí, že není člověk, který by shodil jadernou bombu na USA, Jižní Koreu nebo země Tichomoří."

Kim Čong-un také podle jihokorejského úředníka slíbil, že v květnu dá zavřít jaderný polygon v Phungeri. „Hodláme pozvat do KLDR experty a novináře, aby byla zajištěna průhlednost pro světové společenství," citoval mluvčí výrok vůdce KLDR.

Kim Čong-un podle zprávy ze Soulu rovněž vyzval k nepřipuštění v budoucnu opakování krveprolití v Koreji a slíbil, že nepoužije sílu.