Severokorejský lídr Kim Čong-un oznámil, že síly vojenského a strategického zadržování KLDR jako země, která vlastní jaderné zbraně, zemi navždy zajistí mírovou existenci a národní bezpečnost, slova lídra přináší Korejská centrální zpravodajská agentura. (Foto: Wikimedia)

Kim Čong-un tato slova pronesl ve své uvítací řeči na 6. republikovém sletu veteránů, který proběhl v pondělí na počest 67. výročí ukončení Korejské války let 1950-1953.

„Abychom nezažili mučení a bolest války z 50. let, musíme získat absolutní sílu, která dokáže zadržet a zabránit válce jako takové. Proto tam, kde by jiní už stokrát spadli a vzdali se, my jsme překonáváním těžkostí a vytrvalým snášením všemožných hrozeb a provokací šli cestou samostatného rozvoje do role jaderné velmoci. Nyní jsme zemí, která se může spolehlivě a vytrvale bránit před aktivním provokacemi nepřátelských sil imperialistických protivníků v jakékoliv jejich formě a před strašením válečným nebezpečím. Válka je ozbrojený konflikt s tím, na koho koukají shora dolů. Nyní nás nikdo nemůže nedoceňovat. A jestli to tak bude, bude za to muset zaplatit odpovídající cenu,“ cituje agentura slova Kim Čong-una.

„Díky našim spolehlivým a efektivním silám zadržování na této zemi už nikdy nebude válka a naše národní bezpečnost a budoucnost budou navždy tvrdě garantovány,“ oznámil také Kim Čong-un.

Zdroj:  edition.cnn.com