Demokratický uchazeč o Bílý dům Robert Kennedy mladší viní CIA z atentátu na svého strýce, prezidenta Johna F. Kennedyho, z 22. listopadu 1963 a prohlašuje, že je to „nade vší pochybnost“. (Foto: Flickr)

Toto bombastické obvinění z vraždy, které vyvolalo mnoho konspiračních teorií, Kennedy pronesl v nedělním rozhovoru s Johnem Catsimatidisem v pořadu „Cats Roundtable“ stanice WABC 770 AM.

„Existují přesvědčivé důkazy, že se na jeho vraždě podílela CIA. Myslím, že v tuto chvíli je to nade vší pochybnost,“ řekl Kennedy o atentátu na JFK v autokoloně v texaském Dallasu.

„Důkazy jsou zdrcující, že CIA byla zapojena do vraždy a do jejího utajování.“

Kennedy Jr. citoval knihu Jamese Douglase „JFK a nevyslovitelné“, v níž je shromážděno nejvíce důkazů na toto téma – a popírání role CIA označil za „šedesátileté utajování“.

Oficiální vyšetřování americké vlády, Zpráva Warrenovy komise, dospělo k závěru, že Lee Harvey Oswald jednal při osudné střelbě jako osamělý vlk a že neexistují žádné věrohodné důkazy, že by byl součástí spiknutí s cílem zavraždit 35. prezidenta. Zpráva byla zveřejněna 24. září 1964.

Zdroj: nypost.com