Ohromující, dlouho přehlížená nahrávka z Nixonovy éry Watergate ukazuje, jak Richard Nixon varuje ředitele CIA Richarda Helmse, že ví o zapojení CIA do vraždy Johna F. Kennedyho – „Vím, kdo Johna zastřelil“. (Foto: Rumble)

Tato nová šokující nahrávka zachycuje Nixona, který je stále více obklíčen aférou Watergate, ale netuší, že nejméně čtyři z lupičů Watergate byli v době vloupání stále na výplatní listině CIA a že CIA tak infiltrovala lupičský tým. Nedávno odtajněné dokumenty odhalují, že zvláštní prokurátor pro Watergate Nick Akerman věděl o předběžné znalosti i zapojení CIA do vloupání – ale nic neřekl ani neudělal.

Senátor Howard Baker, vůdce republikánů v senátním výboru Watergate, a jeho poradce Fred Thompson, sám budoucí senátor za Tennessee, stejně jako Baker narazili na hluboké pokročilé znalosti CIA a její přímé zapojení do vloupání do Watergate. Baker i Thompson věděli, že nejméně čtyři z lupičů Watergate byli v době vloupání na výplatní listině CIA a že se prostřednictvím bezpečnostního ředitele CREEP Jamese McCorda infiltrovali do lupičského týmu. Předseda senátního výboru Watergate Sam Ervin tvrdošíjně odmítal Bakerovi a republikánům z výboru, včetně Edwarda J. Gurneyho z Floridy, umožnit zveřejnění zprávy menšiny, která tyto ohromující informace týkající se CIA zaznamenala.

Nixon CIA hluboce nedůvěřoval, protože věděl, že prezident Eisenhower nařídil agentuře, aby poskytla přísně tajné informace Nixonovi i Kennedymu poté, co byli oba jistými kandidáty svých stran. Nixon se rozhořčil, že Kennedy využil těchto informací v jejich debatách a napadl Nixona, že je „měkký“ vůči komunistické Kubě, protože dobře věděl, že Nixon jako viceprezident předsedal pracovní skupině, která dohlížela na přípravy invaze v Zátoce sviní. Nixon samozřejmě nemohl tento chystaný pokus o svržení Castra podrobně odhalit.

Šéf vnitřní politiky Bílého domu John Ehrlichman napsal, že když působil jako právní poradce Bílého domu, Nixon mu nařídil, aby požádal CIA o předání všech dokumentů týkajících se vraždy Johna Kennedyho. Nixon zuřil, když ředitel CIA Richard Helms jeho prezidentský příkaz k jejich předání odmítl.

Tato nová ohromující nahrávka z doby Watergate zachycuje stále více obklíčeného Nixona, který se zoufale snaží zmobilizovat CIA na svou obranu tím, že vyhrožuje odhalením jejich největších tajemství. Nixon také věděl, že kongresman Gerald Ford jako člen Warrenovy komise na výslovný pokyn ředitele FBI J. Edgara Hoovera změnil oficiální pitevní nákres prezidenta Johna F. Kennedyho; přesunul označení kulky v horní části zad na krk, aby vyhověl teorii o jediné kulce a zakryl skutečnost, že Kennedy byl zasažen více než třemi ranami.

Nixon si byl velmi dobře vědom Fordova zrádného činu, kterým zatajil pravdu o Kennedyho vraždě a o zapojení CIA do ní.

Náčelník štábu Bílého domu generál Alexander Haig mi v jednom rozhovoru řekl, že „Nixon držel Forda za koule“.

Pětihvězdičkový generál řekl: „Nixon mě přiměl, abych Fordovi řekl, že pokud (Nixon) půjde ke dnu, vezme všechny s sebou.“

Zdroj: rogerstone.substack.com