Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó zpětně zkritizoval reportérku BBC, která během rozhovoru řekla, že jeho vláda je xenofobní a autoritní.

Reportérka Emily Maitlisová připomněla, že maďarské parlamentní volby, které proběhly před dvěma měsíci, byly kritizovány opozičními stranami.

„Existuje pocit poklesu panství práva. To už není demokracie. Je to plíživý autoritarismus," řekla reportérka Szijjártóvi, jehož konzervativní strana Fidesz získala v dubnu více než 70 procent hlasů. Ministr odmítl obvinění.

„Vy jste echo lží na této televizí. A nemyslím si, že je to fér. Jste labilní, jste jednostranná," odpověděl. „ Díváte se pouze z pohledů těch, kteří jsou frustrováni tím, že volby prohráli." 

Reportérka také navrhla, že maďarský antiimigrační zákon zbavuje lidi lidských práv a připomněla tvrdou rétorikou předsedy vlády Viktora Orbána, který je známý tím, že označuje migranty za muslimské útočníky a mluví o potřebě chránit křesťanské Maďarsko.

„Takže tady se nejedná o přistěhovalectví, že? Jedná se o xenofobii," řekla reportérka BBC Szijjártóvi, který odpověděl, že toto obvinění považuje za velmi vážnou urážku.

„To, co nechceme, je masivní nelegální příliv přicházející z jihu k nám. Chceme v Maďarsku udržet maďarskou zemi. Nemyslíme si, že multikulturalismus je z definice dobrý," vysvětlil.

 „Chápu, že liberální mainstream nemá rád naše zákony. Ale máme maďarské voliče, jejichž očekávání musíme splnit."