Americký herec John Travolta se u příležitosti návštěvy Moskvy ve čtvrtek 21. března setkal se šéfem ruské prezidentské Rady pro lidská práva Michailem Fedotovem a dohodl uspořádání kulatého stolu věnovaného spolupráci herců a ruských obhájců lidských práv. (Foto: Wikimedia)

Nositel ceny Emmy a Zlatého glóbusu Travolta na setkání uznal, že moderní mezinárodní informační prostor dává zkreslený obraz toho, co se děje v Rusku.

Podle něj to mnozí v USA cítí a mají tendenci nedůvěřovat médiím, které jsou často nasycené falešnými zprávami. O události informoval zpravodajský  portál Ria Novosti.

Kromě toho Fedotov navrhl uspořádání kulatého stolu pro navázání rusko-amerického společenského dialogu za účasti členů Rady a slavných hollywoodských herců zapojených do aktivit v oblasti lidských práv. Travolta tuto iniciativu podpořil. Herec a aktivista za lidská práva se dohodl na další spolupráci.

„Na setkání se projednávala problematika charitativní činnosti a možností spolupráce cizinců s ruskými nevládními organizacemi, včetně pomoci drogově závislým a bývalým vězňům, kteří jsou v procesu resocializace,“ informuje  zpráva na internetových stránkách Rady pro lidská práva.

Herec John Travolta vycestoval do Ruska jako speciální host slavnostního ceremoniálu BraVo v oblasti klasického umění, která se konala 20. března ve Velkém divadle v Moskvě. Hollywoodský herec hrál více než 70 rolí na stříbrném platně a získal přízeň diváků díky svému účinkování ve filmech Horečka sobotní noci, Pomáda a Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Zdroj:  ria.ru