Na pozadí náhlého a nebezpečného nárůstu jaderné rétoriky kolem války na Ukrajině tento měsíc klip na YouTube z oficiálního kanálu Joe Rogan Experience brzy dosáhne pěti milionů zhlédnutí, a to pouhé dva týdny po odvysílání původního pořadu. (Foto: Youtube)

Komik a vycházející hvězda libertariánského hnutí, komentátor Dave Smith, se koncem září objevil jako host Roganova pořadu, kde oba diskutovali mimo jiné o skutečných důvodech, proč Rusko napadlo Ukrajinu.

Podívejte se na toto 15minutové vyvrácení mainstreamového narativu v nejposlouchanějším podcastu na světě.

„Ta věc s Ruskem je ta nejšílenější věc na světě. Představa, že skutečně koketujeme s jaderným konfliktem s Ruskem?“ Smith začíná segment otázkami.

„Nejdůležitější prioritou v dějinách lidstva je, aby Amerika a Rusko neválčily. Není nic důležitějšího než tohle. To je všechno. Pokud to uděláme, zničíme lidský druh. A přesto je tahle válka přímo na hranicích Ruska. A neprobíhá žádná snaha o vyjednávání. Žádná snaha.“

Smith dále popsal, že je tomu právě naopak: Západní mocnosti v čele s USA a Velkou Británií ve skutečnosti na každém kroku zmařily možnost, aby válčící strany zasedly k jednacímu stolu.

„Měly vypracovanou dohodu. Z více zdrojů bylo oznámeno, že měli rozpracovanou dohodu. A ta dohoda v podstatě spočívala v tom, že Vladimir Putin se stáhne, stáhne svá vojska a opustí Ukrajinu pod podmínkou, že … velmi jednoduchou podmínkou, že Ukrajina zaručí autonomii pro oblast Donbasu a bude souhlasit s tím, že nikdy nevstoupí do NATO.“

„Jako že to byla ta dohoda… Neříkám, že je to dokonalá dohoda, ale je to lepší než to, co máme teď.“

Joe Rogan se poté ozval: „Je to lepší než jaderná válka.“

Rogan v předchozích měsících diskutoval s dalšími hosty o rostoucím nebezpečí, že svět bude svědkem jaderné války, jejímž středobodem je konflikt na Ukrajině, jehož další příklad si můžete prohlédnout zde.

Popularita těchto klipů pravděpodobně vzrostla také po sérii „kontroverzních“ tweetů Elona Muska z minulého týdne. Musk upozorňuje na mnoho stejných témat a nebezpečí, která se objevila v nedávných Roganových podcastových pořadech.

Zdroj: zerohedge.com