„Od doby, kdy byl ve Spojených státech hlášen první případ nového koronaviru, zemřel na Covid-19 jeden z 500 Američanů.“ (Foto: Flickr)

CNN zveřejnila své nejnovější epidemické statistiky a s lítostí poznamenala: „Spojené státy dosáhly dalšího závažného milníku v boji proti epidemii“.

Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse dosáhl počet obětí Covid-19 ve Spojených státech do večera 14. září místního času 663.913, uvedla zpráva. Podle amerického úřadu pro sčítání lidu byla k dubnu roku 2020 celková populace Spojených států 331,4 milionu.

CNN uvedla, že v současné době se americké nemocnice snaží držet krok s nárůstem počtu pacientů Covid-19 a stále více amerických dětí bojuje s virem.

Nejnovější údaje amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) podle zprávy ukazují, že za poslední měsíc se průměrný počet nových případů za jeden den ve Spojených státech zvýšil o více než 30 % a průměrný počet úmrtí za jediný den se téměř ztrojnásobil.

Podle nejnovějších údajů Univerzity Johnse Hopkinse k 17:20 hodin pekingského času dne 15. září dosáhl celkový počet potvrzených případů ve Spojených státech 41.365.255 a celkový počet úmrtí dosáhl 663.936.

Zdroj: cnn.com