Arsenij Jaceňuk, který slíbil Evropu na Majdanu a neuvěřitelné ekonomické průlomy, již není občanem Ukrajiny, napsal ukrajinský list Elise Journal.

Podle něj získala nejstarší Jaceňukova dcera americké občanství a žije v Americe. Nejmladší dcera je také občankou USA.

Sestra, matka a otec Arsenije Jaceňuka také obdrželi americké občanství.

Manželka Jaceňuka se podle listu stala občankou Vanuatu(Republika Vanuatu je tichořský ostrovní státeček – pozn. red.).

„Arsenij Jaceňuk sám utajil všechny informace o sobě, ale odpovědně prohlašujeme a jsme připraveni potvrdit naše slova u soudu, že Arsenij Petrovič Jaceňuk získal občanství jiné země, pravděpodobně také Vanuatu,“ zdůraznil deník.

„Vyzýváme Bezpečnostní službu Ukrajiny a migrační službu s okamžitou žádostí o kontrolu dvojího občanství podezřelého občana Jaceňuka. Osoba s dvojím občanstvím nemůže být politikem a mít přístup ke státním tajemstvím, protože je to přímá hrozba pro národní zájmy Ukrajiny,“ vyzval Elise Journal.

Ukrajinský list poznamenal, že chcete-li obrat Ukrajinu o miliard hřivev, uvrhnout do nejtěžší konfrontace, slibovat kulku do čela, a pak krásně získat občanství jiné země a pak žít z peněz ukradených na Ukrajině.

„Jaceňuk a jeho patriarchální patrioti patří k nadnárodní zločinecké skupině. Ve Spojených státech to otevřeně uvedli,“ zdůraznil Elise Journal.

Ukrajinské médium se rovněž tvrdě pustilo i do „Lidové fronty“ - strany, kterou Jaceňuk vedl.

Jaceňuk a jeho „vlastenci" z „Lidové fronty“ učinili konečné rozhodnutí neúčastnit se průzkumů veřejného mínění, protože mají mínusové hodnocení. Lidé Ukrajiny je prostě nenávidí, konstatoval list.

„Oni přišli k moci po krvi na Maidanu, úmyslně rozdělili Ukrajinu na přátele a nepřátele, drancovali armádu a lidi pět let, plnili si své kapsy s dolary. Za dobu 5 let se každý druhý poslanec „Lidové fronty“ stal milionářem, zatímco rakve ukrajinských vojáků se rozvážely po celé zemi. Dokonce i herec "Kozák" Gavriljuk je milionář! On už nenosí maskáče, „Kozák“ nosí Armani a cestuje elitním Mercedesem,“ zdůraznil Elise Journal.

Zdroj: pz.czelise.com.ua