Izrael neprovedl ani jednu samostatnou vojenskou operaci na území Sýrie po 17. září, kdy syrská PVO omylem sestřelila ruské vojenské letadlo Il-20, píše Contra Magazine.

Podotýká, že v Izraeli nejednou prohlásili, že nezastaví bombardování Sýrie nehledě na rozmístění ruských protiletadlových raketových komplexů S-300, avšak od okamžiku tragédie s Il-20 nepadla v izraelských médiích ani zmínka o podobných útocích, i když dříve se o nich podrobně informovalo.

Přitom, jak píše Contra Magazine, je možno prakticky vyloučit verzi o tom, že útoky pokračují, ale o nich prostě přestali psát a natáčet reportáže.

Rozhodnutí o dodávkách S-300 do Sýrie bylo učiněno poté, co bylo 17. září při útoku čtyř izraelských F-16 na objekty v Latákii omylem sestřeleno syrskou PVO ruské letadlo Il-20, které letělo na základnu Hmímím. Následkem toho zahynulo 15 vojáků.

Podle informace Ministerstva obrany Izrael informoval ruskou stranu o leteckém útoku teprve minutu před jeho začátkem a nevyznačil přitom přesnou oblast útoku ani polohu svých stíhaček. Jak prohlásili na MO, izraelští piloti se přikrývali ruským letadlem a vystavili ho úderu.

Zdroj:  contra-magazin.com