Před třemi týdny jsme informovali o tom, že tváří v tvář skutečným, brutálním důsledkům protiruských signálů a ostrých slov se falešná jednotná evropská fronta okamžitě rozpadla. (Foto: Flickr)

Protože několik evropských odběratelů plynu v tichosti platilo za dodávky v rublech, jak požadovalo Rusko – v rozporu s bruselskými sankcemi – a předpověděli jsme, že brzy budou prakticky všichni v Evropě následovat jejich kroky a podobně obejdou sankce EU. Před několika okamžiky to potvrdil jeden z nejmocnějších lidí v Evropě – bývalý partner Goldmanu a šéf ECB – Mario Draghi.

V projevu na tiskové konferenci ve Washingtonu po setkání s Joem Bidenem Draghi uvedl, že evropští dovozci plynu si již u Gazpromu otevřeli účty v rublech.

Odpovídal tak na otázku, zda si je jistý, že Itálie bude schopna za plyn zaplatit, aniž by porušila sankce, a tudíž tok plynu do Itálie nebude ovlivněn.

„Ve skutečnosti jsem si docela jistý, ale z hloupého důvodu. Neexistuje žádné oficiální prohlášení o tom, co znamená porušení sankcí. Nikdo nikdy neřekl nic o tom, zda platby v rublech porušují sankce, nebo ne, jak jsou tyto platby organizovány. Takže je to taková šedá zóna.“

Ve skutečnosti to vůbec není šedá zóna: 27. dubna předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová výslovně varovala společnosti, aby se nepodřizovaly požadavkům Ruska platit za plyn v rublech: „Společnosti, které mají takové smlouvy, by neměly přistupovat na ruské požadavky,“ uvedla von der Leyenová. „Znamenalo by to porušení sankcí, takže pro společnosti by to představovalo vysoké riziko.“

Jinými slovy, Draghi si buď vůbec neuvědomuje současnou realitu ohledně nejžhavějšího tématu současného světa, nebo bezostyšně lže, a tím dokazuje, že celá „jednotná evropská fronta“ proti Putinovi je jedna obrovská fraška.

Což vedlo ke stejně ohromujícímu závěru, který Draghi vyslovil: „Draghi dodal ohromující odhalení, že v zákulisí Evropa nejenže nadále aktivně platí Rusku miliardy každý den, ale že tak činí za Putinových podmínek a pomáhá tak prudkému růstu rublu!“

Na druhou stranu je možné, že Draghi je jen senilní, což by vysvětlovalo, proč řekl, že s Joem Bidenem diskutoval o vytvoření globálního kartelu kupců ropy.

Zopakujeme to, protože to stojí za to: Draghi a Biden si sedli, oba zoufale toužili po ropě za každou cenu, a uvažovali o vytvoření kartelu kupců ropy. Necháme to zde bez dalšího komentáře, protože jakýkoli pokus o pochopení této epické hlouposti by vedl ke scéně přímo ze Scanners.

Zdroj: zerohedge.com