Mezi lidským tělem a hudbou existuje magické spojení. Instinktivně rozumíme hudbě, jejíž slova jsou pro nás cizí. Naše tělo reaguje na nejrůznější rytmy každý den. Hudba dokáže ovlivnit atmosféru i postoje. (Foto: Youtube)

Mezi mnohé tajemství zvuku, jako takového, patří i fakt, že dokáže vyléčit naši mysl a tělo různými způsoby. Například s využitím konkrétní zvukové frekvence můžete odstranit strach a pochybnosti, což vám pomůže v rozvíjení plného potencionálu.

Experimenty ukázaly, jak nás jednotlivé frekvence ovlivňují pozitivním, či negativním způsobem. Některé zapříčiní lepší soustředěnost a nízké frekvence zase mohou působit nezdravě. Experimenty byly prováděny na vodě. A důvod? Naše krev je tvořena z 83 % vodou, mozek ze 75,4 %. Voda také tvoří 76 % svalů a 22 % kostí. Jestliže tedy frekvence dokázaly transformovat, nebo snad poškodit obyčejnou vodu, co to asi udělá s našim tělem?

Každá frekvence má jinou funkci a charakteristiku. Dvě z nich mají nejsilnější pozitivní vliv na naše tělo jsou to 432hz a 528hz. Níže uvádíme jednotlivé frekvence i s charakteristikou, kterou si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

440 Hz – není v souladu s lidským tělem, nedokážeme ji najít nikde v přírodě a pro naše tělo je škodlivá. Tato frekvence totiž dokáže zničit naši kreativitu a tvořivost.