„Svět dnes čelí nejisté situaci, protože nikdo nedostává, co chce. Benzín, ropu a hnojiva je těžké obstarat, protože všechny dveře se zavírají. Všichni si chtějí zajistit zásoby poté, co začala tato (rusko-ukrajinská) válka,“ řekl Módí. (Foto: Flickr)

Premiér Naréndra Módí v úterý uvedl, že během rozhovoru s americkým prezidentem Joem Bidenem nabídl Indii, že pokud Světová obchodní organizace (WTO) udělí svolení, dodá do světa zásoby potravin.

Zásoby potravin v různých částech světa se kvůli válce (na Ukrajině) snižují, řekl Módí poté, co prostřednictvím videospojení slavnostně otevřel ubytovnu a vzdělávací komplex společnosti Shree Annapurna Dham Trust v Adalaji v Gudžarátu.

„Svět dnes čelí nejisté situaci, protože nikdo nedostává, co chce. Benzín, ropa a hnojiva se těžko shánějí, protože všechny dveře se zavírají. Každý si chce zajistit zásoby poté, co začala tato (rusko-ukrajinská) válka,“ řekl Módí.

„Svět nyní čelí novému problému, světové zásoby potravin se vyprazdňují, hovořil jsem s americkým prezidentem a on tuto otázku také nastolil. Navrhl jsem, že pokud to WTO povolí, je Indie připravena od zítřka dodávat světu zásoby potravin,“ řekl Módí.

„Pro naše lidi již máme dostatek potravin, ale zdá se, že naši zemědělci se postarali o to, aby nakrmili celý svět. Musíme však pracovat podle světových zákonů, takže nevím, kdy WTO dá povolení a my budeme moci dodávat potraviny do světa,“ řekl Módí.

Zdroj: financialexpress.com