Na úterních záběrech z Mauricius Broadcasting Corporation (MBC) Samachar News moderátorka Yatchna Mishraová informovala o setkání britské premiérky Liz Trussové s královnou Alžbětou, když se kamera otočila zpět na ni a ona náhle upadla. (Foto: Youtube)

Ve zprávě, kterou získal mauricijský zpravodajský web Defimedia.info, MBC údajně potvrdila, že Mishra je po mdlobách v pořádku. Ve zprávě nebylo uvedeno Mishrovo jméno.

„Moderátorka MBC v úterý 6. září náhle omdlela při uvádění novin v hindustánštině,“ uvedl server Defimedia.info. „Video s tímto incidentem koluje po sociálních sítích a vyvolává obavy mezi uživateli internetu. Dozvěděli jsme se, že byla ošetřena a že se jí daří lépe.“

Poprvé byl tento problém pozorován v televizi, když v prosinci 2020 omdlela zdravotní sestra v Tennessee po podání očkování.

Začátkem letošního roku omdlela během zpravodajství také německá televizní tazatelka, a to jen několik vteřin poté, co prosazovala povinné očkování.

Tentýž měsíc zkolabovala na pódiu komička Heather McDonaldová jen chvíli poté, co žertovala o tom, že se nechá očkovat a posílit vakcínou.

Kamery se roztočily také ve chvíli, kdy 36letý novinář brazilské televize Alterosa omdlel v přímém přenosu při uvádění zpráv. Incident se stal jen tři dny poté, co Silva oslavoval obdržení třetí dávky vakcíny Covid.

Zdroj: infowars.com