Vzhledem k četným recenzovaným studiím, které ukazují potenciální nebezpečí autoimunitních vedlejších účinků spojených s vakcínami proti kovidové mRNA (čím více dávek, tím vyšší riziko) , spolu s četnými studiemi vyvracejícími představu, že uzavírky, příkazy a masky jsou účinné při zastavení šíření viru, se stále více veřejných osobností začíná vyjadřovat ke své původní podpoře autoritářských opatření. (Foto: Youtube)

Herec Tim Robbins nedávno v podcastu Russella Branda vyjádřil lítost nad slepým následováním vládních mandátů a napomenul tyranské postoje, které vedly příznivce výluk k výzvám k usmrcení jejich politických odpůrců.

Ačkoli zpětný pohled je skutečně 20/20, je třeba poznamenat, že jen v USA byly miliony lidí, kteří viděli, co je to za humbuk kolem covidu, a snažili se varovat ostatní.

Šíření strachu ze strany vlády a mainstreamových médií tváří v tvář pandemii covidů účinně zastrašilo nejméně polovinu americké populace, aby se během prvního roku události podřídila. Mnozí analytici alternativních médií a mnoho lékařů a virologů vystoupilo proti mandátům již na počátku a varovali, že průměrná míra úmrtnosti na infekci (IFR) kovidem je nepatrná (oficiálně 0,23 %) a že výluky jsou spíše o kontrole než o bezpečnosti veřejnosti. Tito lidé byli korporátními médii démonizováni a vláda jim hrozila tresty. Hrozila jim cenzura, potenciální ztráta zaměstnání a odepření přístupu ke zdravotní péči. V některých případech byli dokonce označeni za „teroristy“, protože se odmítli podřídit.

Naštěstí polovina států v USA mandáty odmítla a postavila se tvrdě proti snahám Joea Bidena zavést pravidla očkovacího pasu pro americké zaměstnavatele a pracovníky. Nebýt těchto konzervativních státních úředníků a svobodomyslných lidí, kteří se bránili, mohl náš národ dnes vypadat spíše jako Čína se svou drakonickou politikou „nulového očkování“.

Jak jsme všichni říkali od samého počátku, reakce na covid byla o centralizaci moci nad obyvatelstvem pomocí strachu. Nikdy nešlo o záchranu životů. USA se přiblížily na dosah věčné lékařské totality a je třeba se ještě hodně učit z hlediska psychologie veřejnosti, až se na covid usadí prach.