Portál Focus zveřejnil informaci o tom, že v bavorském městě Amberg došlo k šokujícímu napadení. Čtyři mladí azylanti totiž napadli, zbili a zranili celkem 12 lidí. O události informoval portál novinky.cz. (Foto: VE)

Podle informací zmlátili čtyři uchazeči o azyl, ve věku 17-19 let, celkem dvanáct náhodně vybraných lidí. Mezi oběťmi byli jak děti, tak dospělí — muži i ženy. Případem se nyní zabývá tamní policie.

Portál uvádí, že k incidentu mělo dojít v sobotu kolem 18.30 hod poblíž nádraží. Jako první pachatelé zaútočili na třináctiletého chlapce, kterého surově zmlátili. Ten byl poraněn především v oblasti břicha. Jako další oběť si azylanti vyhlídli devětadvacetiletého muže, u kterého se zaměřili na obličej a hlavu. Následně zbili sedmnáctiletou dívku, které sprostě nadávali.

Policie prozradila, že napadení bylo opravdu děsivé. Oběti uvedly, že je útočníci povalili na zem a následně do nich kopali a surově je bili. Dodaly, že před azylanty nebylo možné utéct. U nádraží tak pachatelé tímto způsobem napadli a zranili šest lidí.

„Tři mé přátele zmlátili, mě jen povalili a pokopali," popsala celý incident jedna z obětí. Očití svědci dále dodali, že dalšího muže azylanti napadli na schodech na nádraží.

K dalšímu útoku došlo o něco později, a to v centru města, kam se muži přesunuli. Počet zraněných a napadených lidí se tak vyšplhal na dvanáct osob. Jedna z obětí musela být kvůli poranění hlavy dokonce hospitalizována. Jednalo se o chlapce ve věku 17 let.

Policisté celý incident označili za brutální a bezdůvodný akt. Mladíci navíc byli opilí, a tak kladli při zatýkání odpor. I starosta daného města byl celou věcí šokován. „Takové násilí v Ambergu nechceme," vyjádřil svůj názor na Facebooku.

Portál připomněl, že ani jeden muž ze zmiňované čtveřice nežije v Ambergu. Jeden z útočníků pochází z Auerbachu, další z Řezna a zbylí dva útočníci nemají žádné trvalé bydliště. Policie nyní vyšetřuje, proč přijeli právě do Ambergu a co je k činu vedlo.

Zdroj:  voiceofeurope.com