Krajně levicová aktivistka Greta Thunbergová se v pondělním rozhovoru pro deník The Washington Post obořila na demokratického prezidenta Joea Bidena a uvedla, že je „zvláštní“, že lidé považují Bidena za vůdce v otázkách klimatu. (Foto: Flickr)

Thunbergová, která je známá svými extrémními výroky o klimatu, si vzala na mušku Bidena, když byla dotázána, zda ji „inspiroval některý ze světových lídrů“, včetně Bidena.

„Pokud ho nazýváte vůdcem – chci říct, je zvláštní, že lidé považují Joea Bidena za vůdce pro klima, když vidíte, co dělá jeho administrativa,“ odpověděla Thunbergová.

„Spojené státy ve skutečnosti rozšiřují infrastrukturu pro fosilní paliva,“ tvrdila.

„Proč to Spojené státy dělají? Nemělo by to padat na nás aktivisty a teenagery, kteří chtějí jen chodit do školy, abychom zvyšovali toto povědomí a informovali lidi, že skutečně čelíme mimořádné situaci.“

„Lidé se nás ptají: ‚Co chcete?‘ ‚Co chcete, aby politici udělali? A my říkáme, že především musíme skutečně pochopit, co je to mimořádná situace,“ tvrdí.

„Snažíme se najít řešení krize, které nerozumíme. Například ve Švédsku ignorujeme – více než dvě třetiny našich skutečných emisí vůbec nepočítáme ani nezapočítáváme. Jak můžeme řešit krizi, když více než dvě třetiny ignorujeme? Takže je to všechno o narativu. Jde o to, co se vlastně snažíme vyřešit? Je to tato nouzová situace, nebo je to tato nouzová situace?“

Thunbergová je proslulá svými přehnaně histriónskými výroky spojenými s malichernými požadavky na světové lídry, aby vyřešili to, co považuje za klimatickou krizi.

Zdroj: dailywire.com