Skupina Bilderberg, tajná organizace, která řídí skupinu Davos a celé převzetí moci globalisty, se nyní tajně schází ve Washingtonu. (Foto: Flickr / ilustrační)

Obvykle se Skupina Bilderberg schází každých několik let v Chantilly ve Virginii, které leží mimo Washington, ale zejména letos se skupina snaží utajit skutečné místo setkání.

Podle tiskové zprávy je hlavním tématem letošního setkání geopolitický obrat Ruska a Číny od Západu, ale možná ještě zajímavější je, že skupina Bilderberg bude hovořit také o možném globálním finančním krachu, zejména o tom, jak zajistit „kontinuitu vlády“ uprostřed otřesů v ekonomice.

„Setkání Bilderberg bylo založeno v roce 1954 a je každoroční konferencí, jejímž cílem je podporovat dialog mezi Evropou a Severní Amerikou,“ uvádí se v tiskové zprávě.

„Každoročně je na setkání pozváno 120-140 politických představitelů a odborníků z oblasti průmyslu, financí, práce, akademické obce a médií.“

„Přibližně dvě třetiny účastníků pocházejí z Evropy a zbytek ze Severní Ameriky; přibližně čtvrtina z politiky a státní správy a zbytek z jiných oblastí.“

Skupina Bilderberg rovněž zveřejnila seznam účastníků, mezi nimiž jsou například generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla, bývalý generální ředitel společnosti Google Eric Schmidt, senátorka Kyrsten Sinema (D-AZ) a ředitel CIA William J. Burns.

Podle seznamu je na setkání hojně zastoupen také globální bankovní a finanční průmysl.

Přítomen bude také bývalý ministr zahraničí Henry Kissenger, který se nedávno postaral o kontroverzi, když navrhl, že by Ukrajina měla odstoupit území, aby ukončila válku s Ruskem.

Přesto je pozoruhodné, že Ukrajina je uvedena jako úplně poslední téma jednání na schůzce; celkovému geopolitickému uspořádání – a jeho následným ekonomickým dopadům – je přikládán mnohem větší význam.

„Setkání Bilderberg je fórem pro neformální diskuse o zásadních otázkách,“ dodává tisková zpráva. „Setkání se konají podle pravidla Chatham House, které říká, že účastníci mohou volně využívat získané informace, ale identita ani příslušnost řečníka (řečníků) ani jiného účastníka nesmí být odhalena.“

Zdroj: bilderbergmeetings.org