Čtyřhvězdičkový generál, který velí velitelství vzdušných sil USA, obhajuje memorandum, které začátkem roku zaslal svým důstojníkům a v němž předpověděl, že USA budou v roce 2025 ve válce s Čínou. (Foto: Flickr)

„Můj odhad je, že válka není nevyhnutelná, ale připravenost, kterou řídím tímto časovým plánem, je naprosto zásadní pro odstrašení a naprosto zásadní pro rozhodující vítězství,“ řekl generál Mike Minihan minulý týden, když byl podle Defense One dotázán na svou předpověď.

„Je třeba, aby se připravenost více zdůrazňovala než jen ‚buďte připraveni dnes večer‘. Je třeba, aby připravenost byla hnacím motorem naléhavosti. Naléhavost a akce jsou prvořadé,“ dodal.

Minihan poznamenal, že memorandum z 1. února obsahovalo slova: „Doufám, že se mýlím.“ Memo svým důstojníkům však nařizovalo, aby byli připraveni na boj s Čínou, a zatímco Pentagon se od Minihanova časového plánu distancoval, USA se otevřeně připravují na přímou válku s Čínou tím, že budují své síly v asijském Pacifiku a zvyšují vojenskou podporu Tchaj-wanu.

Podle Minihanovy předpovědi by válku vyvolal čínský postup vůči Tchaj-wanu:

„Můj instinkt mi říká, že budeme bojovat v roce 2025. Čínský prezident [Si Ťin-pching] si zajistil třetí funkční období a stanovil válečnou radu na říjen 2022. Tchajwanské prezidentské volby se konají v roce 2024 a nabídnou Siovi důvod. Prezidentské volby ve Spojených státech jsou v roce 2024 a nabídnou Siovi rozptýlenou Ameriku. Siův tým, důvod a příležitost jsou v roce 2025 sladěny,“ uvádí se v memorandu.

Memorandum obsahovalo několik příkazů pro personál Velitelství vzdušné mobility, včetně toho, aby si udělal pořádek ve svých osobních záležitostech.

„Veškerý personál AMC zváží své osobní záležitosti a to, zda by měla být naplánována návštěva právní kanceláře jejich obslužné základny, aby se zajistilo, že jsou právně připraveni a připraveni,“ napsal Minihan.

Zdroj: antiwar.com