Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil na plenárním zasedání Mezinárodního diskusního klubu Valdaj a vyjádřil se k situaci s genderovým problémem v západních zemích. (Foto: Flickr)

„Diskuse o právech mužů a žen se v řadě západních zemí změnila v úplnou fantasmagorii… Zastánci nových přístupů jdou tak daleko, že dokonce chtějí tyto koncepty sami zrušit. Ti, kteří se odvážili říci, že stále existují muži a ženy, a je to biologický fakt, jsou vystaveni téměř ostrakizmu,“ řekl.

Podle něj na Západě v rámci takové politiky přicházejí s takovými pojmy jako „rodič číslo 1“ a „rodič číslo 2“, „porodivši rodič“ a podobně.

„Zákaz používání výrazu ‚mateřské mléko‘ a jeho nahrazení ‚lidským mlékem‘, aby se lidé, kteří si nejsou jisti svým vlastním pohlavím, neurazili… Nemluvě o jednoduše obludných věcech, kdy se dnes děti od útlého věku učí, že se chlapec může snadno stát dívkou – a naopak. Ve skutečnosti jim vnucují volby, které údajně mají. Vnucují a odstraňují z toho rodiče,“ řekl Putin.

Jak poznamenal prezident, je to „na pokraji zločinu proti lidskosti“

Dále uvedl, že boj za rovnoprávnost se mění v „dogmatismus na pokraji absurdity“.

„Boj za rovnoprávnost se mění v dogmatismus na pokraji absurdity, kdy se velcí autoři minulosti, třeba Shakespeare, již neučí na školách a univerzitách, protože tyto myšlenky jsou tak nějak považovány za zaostalé. Klasici jsou prohlašováni za zaostalé, nerozumí důležitosti pohlaví nebo rasové otázky,“ řekl Putin ve svém projevu.

Prezident také poznamenal, že v Hollywoodu vydávají manuály, jak a o čem točit filmy, kolik postav by v něm mělo být, a jaké barvy pleti či pohlaví by měl být zastoupeny.

„Je to horší než oddělení agitace a propagandy Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu,“ prohlásil Putin.