Francouzská zpěvačka Zaz na svém instagramovém profilu popsala své důvody, proč se nenechala naočkovat a zrušila své turné. (Foto: Instagram / zaz_off)

S těžkým srdcem vám píši tato slova:

„Moji drazí quebecští bratranci, s velkým zármutkem vám oznamuji, že bohužel nebudu moci přijet a poctít vás svými koncerty plánovanými na září kvůli hygienickým opatřením, která v Kanadě stále platí.

Jsem čestný člověk, nemohu být tím, kým jsem, a zpívat to, co zpívám, pokud dělám opak toho, co cítí mé tělo, mé srdce a má duše.
Rozhodl jsem se nenechat se očkovat.

Do té doby jsem nezaujal stanovisko, protože jsem se několikrát nakazil kovidem, neměl jsem potřebu vám psát a především jsem cítil, že není vhodná doba, abych se vyjádřil.
Navíc se mi podařilo udělat všechny termíny od loňského března na mezinárodní úrovni tím, že jsem ukázal bílé tlapky (opakovaný PCR test a izolace).

Dnes je tato otázka znovu nastolena a já nemám jiné řešení, než vám říci toto:
Nemohu říct ano, když cítím ne.
Byl by to výsměch tomu, kdo jsem, neúcta k sobě samému…

Respektuji volbu každého z nás a i já mám v této věci svobodnou vůli.
Možná některé lidi zklamu, ale vím, že mnozí mě pochopí.

Je to pro mě velmi těžké a vynaložili jsme veškeré úsilí, abychom získali povolení ke vstupu do vaší země, která je tak blízko té naší.
Doufám, že se zdravotní situace rychle změní a já budu moci konečně přijet a podělit se o všechnu radost, která se objevuje, když jsem mezi vámi.

Aktivně pracujeme s naším týmem na místě, abychom mohli oznámit termíny odkladů v září 2023 ❤️

Posílám ti všechnu svou lásku, vím, že tohle všechno je jen přechod.
Jsem si jistý, že se brzy opět setkáme. Dávejte na sebe pozor, přátelé.
Sladkost, láska a laskavost 🥰 „