Pokud je celosvětová premiéra filmu Velryba v neděli večer na filmovém festivalu v Benátkách nějakým ukazatelem, bude návrat Brendana Frasera do Hollywoodu přinese zpět. (Foto: Twitter / The Whale)

Po závěrečné scéně dramatu režiséra Darrena Aronofského, v němž Brendan Fraser ztvárňuje homosexuála, který váží 600 kilogramů a je odkázán na invalidní vozík, herce přemohly emoce.

Po celou dobu potlesku vestoje, který trval šest minut, Fraser plakal, což ho jistě posune do čela soutěže o nejlepšího herce na letošních Oscarech.

Během emocionálně náročného závěru filmu vytáhla kapesníky i řada dalších lidí v kině.

Během potlesku vestoje Fraser Aronofského několikrát objal. V jednu chvíli se pokusil odejít z kina, avšak hlasitost potlesku diváků byla tak intenzivní, že zůstal delší dobu a uklonil se.

Vedlejší hlavní roli Fraserovy sedmnáctileté dcery hraje Sadie Sink, která se proslavila v seriálu Stranger Things. Ve filmu Velryba hraje Fraser otce, který se pokouší sblížit se svou dcerou a žije s extrémně vysilující obezitou. Kromě něj se ve vedlejších rolích objeví Hong Chau, Samantha Morton a Ty Simpkins. Aronofského film je adaptací stejnojmenné divadelní hry, jejímž autorem je Samuel D. Hunter, který pro film upravil i divadelní scénář.

Fraser nosil speciální oblek, který mu v závislosti na scéně přidával od padesáti do tří set kilogramů navíc, aby mohl hrát hlavní postavu ve filmu. Aby se herec do role skutečně vžil, trávil v maskérském křesle až šest hodin denně.

Během rozhovoru, který se uskutečnil před premiérou filmu v Benátkách, Brendan Fraser uvedl, že jeho oblek byl „těžkopádný a ne zrovna pohodlný“.

„Část trupu byla téměř jako kazajka s rukávy, které se nasazovaly, ručně airbrushované, aby vypadaly stejně jako lidská kůže, až po ručně děrované vlasy,“ dodal.

Zdroj: themindunleashed.com