Velitel Generálního štábu Ozbrojených sil Francie François Lecointre varoval, že francouzská armáda je připravena k útoku na Sýrii, pokud bude v provincii Idlib použita chemická zbraň. Informuje o tom agentura Reuters.

Generál oznámil, že francouzská vojska jsou připraveny kdykoliv zaútočit na cíle v Sýrii. Dojde k tomu, pokud armáda prezidenta Bašára Asada při útoku na Idlib použije chemické zbraně. Je to poslední syrský region, který se nachází pod kontrolou nezákonných ozbrojených skupin.

Lecointre také oceňuje, že poslední síly teroristů Islámského státu (zakázaný v RF) jak v Sýrii, tak i v Iráku budou zlikvidovány do konce listopadu.

4. září ruské letectvo provedlo masivní bombardování Idlibu. Na Ministerstvu obrany RF vysvětlili, že přesnými útoky byl zničen cech, kde teroristé montovali útočné drony, a sklad s výbušnými látkami.

Útok provládní koalice na Idlib se má stát finální etapou dlouhého syrského konfliktu. Americký prezident Donald Trump zase varoval, že se to může změnit na humanitární tragédii se stovkami tisíc obětí.