V době, kdy se Florida a její stále populárnější guvernér Ron DeSantis (nyní spolu s prezidentem Trumpem přední kandidát na republikánskou nominaci v roce 2024) snaží reagovat (někteří by mohli říci, že se mstí) společnosti Disney za její odpor vůči Fla. (Foto: Youtube)

House Bill 1557 – známější pod levicovou přezdívkou „Don’t Say Gay“ – floridský Senát nyní schválil návrh zákona, který by zrušil Reedy Creek Improvement District, subjekt vytvořený v 60. letech 20. století, který v podstatě dává resortu Walt Disney World stejné pravomoci jako obci.

Guvernér DeSantis rozšířil rozsah mimořádného zasedání zákonodárného sboru, které začalo v úterý a které bylo původně svoláno k řešení změny hranic ve státě. Rozšířený rozsah umožní zákonodárcům zvážit „ukončení činnosti všech zvláštních okresů, které byly na Floridě uzákoněny před rokem 1968“. Návrh zákona prosadil guvernér DeSantis a očekává se, že jej podepíše.

Zákon „Neříkejte gay“, oficiálně známý jako House Bill 1557, prošel oběma komorami a DeSantis jej podepsal koncem minulého měsíce a společnost Disney – kdysi známá jako dodavatel zábavy, která odpovídá obecným představám o rodinných hodnotách – byla otevřeným odpůrcem zákona.

V reakci na to nyní floridští republikáni prosazují senátní návrh zákona 4C, který by v případě podpisu zrušil Reedy Creek Improvement District, stejně jako další nezávislé zvláštní okrsky po celém státě. Ačkoli okresy by mohly požádat o obnovení v příštím roce.

Republikáni ve výboru pro státní záležitosti Sněmovny reprezentantů před schválením tohoto opatření v poměru 14:7 hlasů označili Disneyho za „zvráceného probuzeným davem“ a „hlupáka s mocí“.

Reprezentant Randy Fine, předkladatel sněmovní verze zákona, památně prohlásil, že „když kopnete do vosího hnízda, vyleze něco“.

Guvernér DeSantis také vyzývá zákonodárce, aby přezkoumali výjimku, která vyjímá společnost Disney ze zákona zaměřeného proti údajné cenzuře ze strany velkých technologických společností.

Někteří kritici obviňují DeSantise a floridské republikány ze zneužívání pravomocí, když se údajně mstí společnosti Disney za kritiku, která je chráněna prvním dodatkem. Disney World je kultovní floridský podnik, který zaměstnává více než 77 000 pracovníků a ročně do státu přiláká více než 58 milionů turistů.

Zdroj: zerohedge.com