V rámci šestidenní tajné operace zaměřené na obchodování s lidmi na Floridě úřady zatkly 108 osob, včetně údajných sexuálních predátorů dětí a zájemců o prostituci. (Foto: Polk County Sheriff’s Office)

Mezi zadrženými byli čtyři zaměstnanci společnosti Disney a soudce v důchodu, uvedla policie.

„Už jen kvůli zatčení obchodníka s lidmi a čtyř dětských predátorů má celá tato operace smysl,“ uvedl ve středu šerif okresu Polk Grady Judd. „Kde je prostituce, tam je vykořisťování, nemoci, dysfunkce a rozvrácené rodiny.“

(Foto: Polk County Sheriff’s Office)

Během své operace, kterou nazvali „Operace březnový smutek 2“, detektivové našli prostitutky, které zveřejňovaly online inzeráty prostřednictvím různých webových stránek a platforem sociálních médií, aby identifikovali lidi, kteří je vyhledávali. Identifikovali také dospělé, kteří podle nich nevhodně komunikovali s dětmi.

Detektivové v utajení pak s těmito podezřelými komunikovali online, než se s nimi setkali na určitém místě a zatkli je. Reagovali také členové organizací bojujících proti obchodování s lidmi, kteří s prostitutkami hovořili a nabízeli jim služby a poradenství, uvedl úřad šerifa.

Úřady mezi zatčenými identifikovaly čtyři zaměstnance společnosti Disney. 27letý Xavier Jackson pracoval jako plavčík v Polynéském resortu pro společnost Walt Disney.

Judd uvedl, že Jackson posílal své nevhodné fotografie a zprávy detektivovi v utajení, který se vydával za čtrnáctiletou dívku. Byl obviněn ze tří případů předávání škodlivého materiálu nezletilé osobě a jednoho případu nezákonné komunikace.

„Chránili jsme někde nějakou malou holčičku, kterou tito zlí, deviantní zločinci, grázlové, nic jiného to není, připravovali nebo potenciálně připravovali,“ řekl Judd o čtveřici podezřelých na tiskové konferenci. „Jsou to nebezpeční lidé.“

Tři další, kteří se údajně pokoušeli zjednat si prostitutku, Judd identifikoval jako: Wilkason Fidele, 24 let, který čtyři roky pracoval v restauraci Cosmic v Tomorrowlandu ve Walt Disney Worldu; Shubham Malave, 27 let, který má vízum z Indie a pracoval pro Disneyho jako softwarový vývojář; a Ralph Leese, 45 let, který téměř čtyři roky pracoval v IT oddělení společnosti Disney.

„Je ženatý,“ řekl Judd o Leesovi. „Takže jsem si jistý, že Disney není potěšen. Vsadím se, že ani jeho žena není potěšena, ale my jsme rádi, že jsme ho zatkli.“

V prohlášení pro CBS News společnost Disney potvrdila, že Leese, Fidele a Jackson byli umístěni na neplacené volno. Dodalo, že Malave není zaměstnancem společnosti.

Úřady také zatkly muže, který pracoval v místním rodinném zábavním parku v Orlandu s názvem The Fun Spot, a bývalého floridského soudce. Oba údajně sháněli prostitutky.

Judd uvedl, že 66letý Daniel Peters detektivům řekl, že býval soudcem u 4. podokresního soudu okresu Cook a zvláštním asistentem pro právní záležitosti v kanceláři pro profesní předpisy na úřadu šerifa okresu Cook v Illinois. Byl obviněn z obtěžování prostitutek.

„Požádal o advokáta,“ řekl Judd. „No, soudce, vy potřebujete advokáta. Máte problémy.“

Judd varoval, že jeho úřad bude i nadále zatýkat ty, kteří porušují zákon.

„Udivuje mě, že od příštího týdne bychom mohli udělat další operaci a znovu naplnit tuto komisi,“ řekl. „A buďte si jisti jednou věcí: tito šéfové a já to uděláme. Vrátíme se, a pokud porušíte zákon, odvedeme vás do vězení. To je záruka.“

Zdroj: cbsnews.com