Americké námořnictvo čeká v případě války s Ruskem zničení „netradičními metodami“, píše vojenský expert Alexej Leonkov ve svém článku v časopise Zvezda.

Autor takto odpověděl na srpnový příspěvek časopisu The National Interest, v němž byl vysloven předpoklad o možných výsledcích eventuálního boje bitevní lodi typu Iowa s křižníkem Kirov.

Podotýká se, že v amerických médiích panuje názor, že vojenské letectvo USA je schopno vést snadnou vítěznou válku, přitom se ale zjevně podceňuje obranyschopnost Ruska.

Podle slov experta v případě ozbrojeného konfliktu nebude Moskva postupovat tradičními metodami, ale použije moderní protilodní komplexy ve velké vzdálenosti.

Expert zdůrazňuje, že ruské raketové komplexy Kalibr už prokázaly svou vysokou efektivitu v Sýrii. Existují také protilodní varianty Kalibru mořské a vzdušné dislokace.

Letectvo ruského námořnictva a VKS se vybavuje novými okřídlenými raketami H-35E a H-32. A zařazení do výzbroje nejnovější protilodní rakety Kinžal zvýšilo efektivitu součinnosti letectva a námořnictva v boji s útočnými skupinami lodí pravděpodobného nepřítele, poskytlo také základ pro vývoj hypersonické rakety Cirkon.

Autor podotýká, že ve velení ruského vojenského námořnictva si nedělají iluze ohledně námořních bitev, ani si nehrají na virtuální lodě, ale opírají se jen o praxi.

Zdroj:  zvezdaweekly.ru