Americký prezident pravděpodobně ještě neskončil obchodní válku proti Číně, vypadá to ale, že si již našel novou oběť – Japonsko. O tom informuje Business Insider.

Podle zprávy Wall Street Journalu, Trump reportérovi Jamesi Freemanovi naznačoval, že je připraven a má dostatek vůle, aby donutil Japonsko „platit", čímž pravděpodobně naznačoval, že připravuje cla pro Japonsko.

Freeman prohlásil, že měl telefonní rozhovor s americkým prezidentem, během kterého Trump „popsal jeho dobrý vztah s japonským vedením, následně ale dodal: To samozřejmě skončí, jakmile jim řeknu, kolik musejí zaplatit", píše portál.

Trump zatím pouze vyhrožoval tím, že uvalí cla na Japonsko. To se ale nyní má změnit, pokud se rozhovor žurnalisty s prezidentem ukáže jako pravda, píše Business Insider.

Japonsko je jako třetí největší ekonomika na světě velký obchodní parter USA, obzvláště důležitý je import automobilů.

Podle informací portálu posílají velké automobilky jako Toyota či Honda do Spojených států více než 8 milionů automobilů ročně a další 4 miliony vyrobí v USA.

Trump dříve říkal, že importované vozy jsou ohrožení pro národní bezpečnost. Proti těmto slovům se ale ostře ohradil japonský premiér Abe.

„Obchodní omezení neprospějí nikomu, a budeme to nadále USA vysvětlovat a těsně s nimi spolupracovat, abychom se ujistili, že cla nebudou použita," cituje portál slova japonského premiéra.

Zdroj:  businessinsider.com