Desítky specialistů ze Sboru islámských revolučních gard byly vyslány na výcvik vojáků na Ukrajinu, aby je naučily ovládat takzvané bezpilotní letouny kamikadze, zatímco na Ukrajině zuří bitva. (Foto: Flickr)

Až 50 specialistů ze Sboru islámských revolučních gard bylo nasazeno, aby cvičili moskevské síly v ovládání „dronů kamikadze“.

Byli vysláni na jižní a východní frontu se stovkami bezpilotních letounů Šahed-136, které útočí na ukrajinská města.

A při některých útocích jsou podezřelí z toho, že řídili dráhu letu a zaměření týmů dronů Shahed-136.

Podle kyjevských zdrojů ukrajinské dělostřelecké a bezpilotní týmy nedávno zničily jednu základnu Šahed-136 na jihu Ukrajiny.

Putinovi vysocí velitelé se přihlásili k jednotkám IRGC navzdory opakovanému popírání íránského režimu, že by se jich účastnily.

Jejich základny se nacházejí v Dzankoi na Krymu a v Chersonu na jihu země, kde již byl jeden tým IRGC zničen.

Jeden z ukrajinských vojenských zdrojů řekl deníku Daily Mirror: „V poslední době byl zasažen nejméně jeden z íránských výcvikových týmů a aktivně se po nich pátrá.

„Již nějakou dobu se obáváme, že specialisté IRGC pomáhají Rusku v jeho strašlivých útocích na civilisty a jsou samozřejmě terčem útoků.“

Rusku se nedaří zadržet ohromující ukrajinskou protiofenzívu na východě a jihu – za pouhý měsíc znovu dobylo 600 osad, z toho 75 v Chersonu.

Zdroj: mirror.co.uk