Televize TA3 včera vysílala rozhovor s analytikem think tanku MEMO 98 Rasťo Kuželem o demonstracích proti Putinovo režimu v Rusku. Problém byl v tom, že použila záběry z násilného potlačení demonstrace proti nizozemským opatřením. (Foto: Facebook)

Ačkoliv je to vážné selhání, toto bych ještě nepřipsal záměrné manipulaci, ale redakci – dlouho jsem si všiml, že v zahraničí je nejslabším článkem redakce TA3.

Co ale jasně voní propagandou, byly výroky zmíněného analytika think tanku MEMO 98, financovaného Nadací Spojených států. Kuzel kritizuje na jednu stranu Putina za válku v Gruzii, na druhou stranu velebí Navalného, který podpořil tuto válku a urážel Gruzínce rasistickými nadávkami, co by si Putin nikdy nedovolil.

Kužel a podobní nikdy nevarovali před problematickým pozadím Navalného. Jednoduše, na to jim peníze neposlali. To je také důvod, proč by média měla být opatrná, pokud si pozvou lidi, kteří nemají nezávislý akademický pohled na věc, ale sledují zájmy svých chlebodárců, a proto se chovají k lidským právům velmi selektivně. Pokud jim vůbec záleží na objektivních informacích.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.

Zdroj: pz.cz