Brad Pitt vyjádřil zděšení nad zprávami, že jeho dcera Shiloh Jolie-Pitt s požehnáním Angeliny Jolie zahájila proces změny pohlaví. Shiloh zahájila hormonální léčbu 11. května krátce poté, co vstoupila do puberty. Hln.be referuje:


Když byly Shiloh – nejstaršímu biologickému dítěti Brada a Angeliny – dva roky, tak se na veřejnosti neustále objevovalo oblečené do roztomilé růžové barvy.

Toto dítě ale už jako batole dalo jasně dávat na srozuměnou, že chce život prožít jako kluk. A Angelina Jolie ji v tomto rozhodnutí podporovala: Angelina při interview otevřeně promlouvala, že Shiloh nechá vybrat, jak by se chtěla oblékat. I když jejich dcera požadovala, aby jí říkali John nebo Petr, tak se tomu Angelina podvolila: „Své pohlaví, s nímž se chce identifikovat, si vybere až později,“ říkala v té době.

Shiloh od roku 2009 nosí mužský oděv, ale její tělo pořád zůstávalo vypadat žensky. To ale pro mladší dítě není žádný velký problém. Ovšem začala už puberta a Shiloh provedla svou volbu: Buď nechat tělo, aby prošlo svými přirozenými hormonálními změnami, což by v budoucnu činilo takovou transformaci těžší, nebo zahájit hormonální terapii hned, aby se stala chlapem dříve.


Hormonální léčba

To není snadné rozhodnutí pro dítě, kterému je skoro jedenáct, ale Agelina svou dceru v její identitě podporuje. Shiloh opravdu chce prožít život jako chlap a Angelina to po jejích narozeninách konzultovala se specialisty. Několik mediálních kanálů referovalo, že teď už byla zahájena hormonální terapie pod vedením Chirurgického centra Younique v Santa Monice. Musí se zajistit, aby tělo Shiloh ještě více nezženštilo, než jak už zženštilo, a tím zabránit, že v pozdějším věku ta operace už nebude tak velká, jako třeba stimulace ňader.

Avšak rozhodnutí Angeliny nechat Shiloh, aby rozhodla o svém vlastním pohlaví, narazilo na kontroverzi. Bradovi rodiče zjevně nic o velké změně pohlaví svého vnoučete nevěděli. A ti pohlíží na proces transgenderismu jako na cosi nepřirozeného a tomuto rozhodnutí zuřivě odporují.

Zdroj:  hln.be