Venezuelská vláda nařídila částečně uzavřít hranice s Kolumbií, a to v místech, kudy plánuje v sobotu venezuelská opozice dostat do země humanitární pomoc. Vláda, která pomoc označuje za začátek intervence Spojených států a která kvůli tomu už ve čtvrtek uzavřela hranice s Brazílií, zdůvodnila uzavření tří přechodů s Kolumbií hrozbou ze strany Kolumbie pro „mír a svrchovanost Venezuely”. Foto: (Youtube)

Rusko ve čtvrtek dodalo více než sedm tun humanitární pomoci, včetně léků a zdravotnického vybavení, do města Maiquetia v severním venezuelském státu Vargas.

Venezuela obdržela zdravotnický materiál a léky jako „nevratnou technickou spolupráci” s Ruskem, jejímž  cílem je zásobovat veřejné nemocnice a  naléhavých potřeb obyvatelů Venezuely.

,,Dostáváme zařízení pro údržbu a posílení našich nemocnic, chirurgické materiály a léky, které sem přicházejí díky neustálé práci Ruské federace, venezuelské vlády a multilaterálních agentur spolupráce,” sdělil náměstek ministra zdravotnictví Gerardo Briceno.

Ruský velvyslanec v Caracasu Vladimir Zajemský zdůraznil, že potřebují veškerou pomoc, která může být poskytnuta „přísně depolitizovanému prostředí,” a to je důvod, proč Rusko poskytuje pomoc takovým „civilizovaným” způsobem.