Čínský blogger jménem Chu plnil přání svých sledujících a pil všechny tekutiny, které si uživatelé vyžádali. Od nich za to dostával peníze. Poslední přání však blogger nepřežil. Informoval o tom portál South China Morning Post. (Foto: Youtube)

29letý blogger Chu vydělával peníze pomocí webu Liaoliao.com. Dostával příspěvky za to, že pil to, co si objednali jeho sledující. Jednalo se převážně o alkoholické nápoje, jednou byl požádán, aby vypil rostlinný olej. Za den získával zhruba 500 juanů (asi 1686 Kč podle aktuálního směnného kurzu).

Po třech měsících takovýchto experimentů Chu požádal sledující, aby ho kvůli zdravotním problémům přestali nutit pít cokoliv. Podle slov jeho kamaráda i přes špatný zdravotní stav bloggera ho diváci nadále vyzívali, aby pil nápoje v přímém přenosu.

Naposledy se Číňan na internetu objevil v předvečer Silvestra. Vedl vysílání ze supermarketu, kde vypil nějakou tekutinu. Udělalo se mu špatně v taxíku a znepokojený řidič zavolal policii, která ho odvezla do nemocnice. Po příjezdu už byl mrtvý.

Kamarád zesnulého se domnívá, že k tomu nemuselo dojít, kdyby Chu dělal přestávky mezi natáčením a chodil k doktorovi. Jeden ze známých bloggera, s příjmením Wang, se vyjádřil, že by majitelé aplikace Liaoliao měli také převzít nějakou odpovědnost za tuto smrt.

Zdroj:  scmp.com